CİLT BAKIMI TÜRLERİ

Bursa Cilt Bakımı

Bursa Cilt bakımı için günümüzde birçok insan gerek yoğun stresten olsun gerek cilt yapısından dolayı birçok cilt problemi yaşamaktadır. Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz bizim hem mental hem de fiziksel sağlımız için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Peki, bu en önemli organımızın sağlıklı olması için neler yapabiliriz? Sizlere bu yazımızda cildimizin sağlığı için en etkili yöntemlerden olan cilt bakımı uygulamasından bahsedeceğiz.

CİLT BAKIMININ AMACI NEDİR?

Cilt bakımının asıl amacı sadece güzel görünmek değil aynı zamanda kendimizi mental ve fiziksel açıdan güçlendirmektir. Her şeyin başında sağlıklı bir cilt insanın kendine olan özgüvenini arttırarak bireyin çevresiyle olan ilişkilerinin daha iyi olmasında önemli rol oynamaktadır. Tabi cilt bakımı uygulaması sırasında doğru ürün ve doğru işlem ciddi anlamda önem taşımaktadır. bundan dolayı Bursa Nilüfer cilt bakımı konusunda alanında kendini kanıtlamış ekip arkadaşlarımızdan destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

KAÇ TİP CİLT VARDIR?

Araştırmalar ve gözlemlere göre 5 tip cilt vardır. Bunlara kısaca göz atacak olursak bunlar;

Normal cilt: Normal cilt tipinin özellikleri; gözenekler kapalı, pürüzsüz ve parlaktır. Aynı zamanda herhangi bir cilt problemi olmayan cilttir. Genel olarak ciddi bir bakıma ihtiyaç duymazlar.

Kuru Cilt: Kuru cilt tipi; ince, mat ve soyulmaya eğilimlidir. Gözenekler çoğunlukla kapalı ve ufaktırlar. Cildin yapısı ise kuru ve gergin olduğundan dolayı çabuk kırışmaya meyillidir.

Olgun Cilt: Olgun cilt yapısı yaş ilerledikçe hücrelerin yenilenmesinin yavaşlamasından dolayı ortaya çıkan bir cilttir. Hücrelerin dökülmesi de yavaşladığı için normalden daha kalın ve kaba gözlemlenmektedir. Yağ oranınızda düştüğünden dolayı ciltte derin kırışıklıklar gözlemlenebilmektedir.

Karma Cilt: Karma cilt tipinde yüzün T bölgesinde yağlanma gözlemlenirken, kalan kısımda kuru cilt tipi gözlemlenmektedir.

Yağlı Cilt: Yağlı cilt tipinde yağ gözenekleri açık ve yer yer sivilceler gözlemlenmektedir. Yağ dokusu fazla olduğundan dolayı da normalden fazla bir şekilde parlak gözükürler.

CİLT BAKIMI NE SIKLIKLA YAPILMALI?

Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalı sorusunun cevabı ise kişiden kişiye ve cildin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Cilt bakım seansları aylık ve yıllık olarak hesaplanmakta cildin ihtiyacı olan tedaviyi uzman bir ekip tarafından uygulanması gerekmektedir. Aylık ve yıllık cilt bakımının amacı ise cildin daha alt tabakalarına bakım ürünlerini ulaştırarak cildin kendi sağlığına kavuşmasını sağlamaktır. Bu nedenle evde uygulanan cilt bakım uygulamaları ve de kullanılan cilt bakım ürünleri yeterli kalmamakta ve profesyonel makinalar ve uzman bir ekip eşliğinde profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı;

Tüm cilt tiplerinde uygulana bilen bir cilt bakım yöntemi olan hydrafacial cilt bakımı, normal bir cilt bakımı olmaktan ziyade iyileştirici özellikleri ile cildi yeniler ve yıpranmış olan cildi tedavi eder. Bu yönden son derece etkili bir cilt bakım yöntemidir. Sağlık denince en büyük organımız olan cildimizin sağlığı en ön planda gelmektedir ve hem mental açıdan hem de fiziksel açıdan sağlık konusunda önemli bir rol oynar. Biz ise sizlerin cilt sağlığına önem gösteriyor ve bu konuda sizlere piyasada ki en iyi yöntemlerden bir tanesini sunuyoruz.

HYDRAFACİAL NE İŞE YARAR

Tüm cilt tiplerinde uygulana bilen bir cilt bakım yöntemi olan hydrafacial cilt bakımı, normal bir cilt bakımı olmaktan ziyade iyileştirici özellikleri ile cildi yeniler ve yıpranmış olan cildi tedavi eder. Bu yönden son derece etkili bir cilt bakım yöntemidir. Özellikle suratta ki ince çizgiler ve kırışıklıkları gidermede en doğal yollardan birisi olan hydrafacial cilt bakım uygulaması aynı zamanda cilt tonunun düzgünlüğü ve genişlemiş gözeneklerle yaşlanma belirtilerine karşın son derece başarılı bir performans göstermektedir.

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI UYGULAMASI

İlk olarak içerisinde laktik asit bulunan bir losyon ile uygulanmak istenen bölgenin üzerine cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Bu işlem sayesinde ölü dokunun temizlenmesini ve de gözeneklerin açılmasını sağlar.

Sonrasında ise içeriğinde salisilik asit bulunan farklı bir solüsyon ile cildin ihtiyaç oranına göre 5 ila 10 dakika arasında bir zaman diliminde uygulanır. Bu işlem cildin alt katmanlarına inerek emilir ve de cilt içerisinde bulunan bakteri ve parazitlerin temizlenmesini sağlar.

  1. ve son adımda ise içeriğinde nemlendirici ve yatıştırıcı barındıran bir solüsyon ile cildin yatışmasını ve bol nem almasını sağlar.

BURSA CİLT BAKIMI MÜŞTERİ YORUMLARI

Bay-Bayan uzman ekibimizle ile sizlerin sağlık ve memnuniyetini göz önünde bulundurarak 1000’i aşkın mutlu ve sağlıklı müşteri portföyüne sahibiz. Eğer sizde bu Bursa cilt bakımı karavana katılmak istiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir.

BURSA NİLÜFER CİLT BAKIMI FİYATLARI

Cilt bakımı denildiği zaman akla birçok yöntem gelmektedir ancak biz bunu ikiye ayırıyoruz. Bunlar normal cilt bakımı ve hydrafacial cilt bakımı. Bay-Bayan uzman ekibimiz eşliğinde sizlerde güzelliğinize sağlık ve güzellik katmak isterseniz bizlerden fiyat teklifi almanız yeterli. Tabi söz konusu sağlık olunca bir çok ucuz ve hijyenik olmayan ortamda gerçekleştiren yerlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Bunlara lütfen dikkat edelim.

Bursa G5 masajı için tıklayınız.

EN YAKIN BURSA NİLÜFER CİLT BAKIMI

Bursa’da sizlere en güzel hizmeti sunabilmek için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Ataevler Mah. Belde Sk. Umutkent Sitesi M Blok (Renoult Mais Arkası)   Nilüfer/Bursa

Baruthane Mah. T.M. Ali Cad. 209/2   Yıldırım/Bursa